Wznoszenie ścian w systemie na wcisk

Ocena: 0
3076
Firma RUZ-Mineralik GmbH wprowadza na rynek system "varioWand", w którym odrębne gotowe segmenty ścian są ze sobą łączone na wzór klocków Lego. Aby móc dopasować wygląd ścian do różnych preferencji odbiorców, powierzchnie poszczególnych elementów zostały zaprojektowane za pomocą matryc strukturalnych NOE-Schaltechnik, Süssen.

Matryce strukturalne przeważnie stosuje się, aby podkreślić indywidualny charakter architektury budynku. Oprócz tego często są one używane do budowy ekranów akustycznych i murów oporowych. Producent RUZ-Mineralik z Heilbronn przedstawia całkiem nowe zastosowanie: używa ich, aby zaprojektować powierzchnie swoich nowo wynalezionych "varioWand".


"varioWand" - do zabezpieczeń zboczy oraz ekranów akustycznych

Chodzi tutaj o gotowe elementy betonowe, które są układane na sobie podobnie jak klocki Lego. Są one stosowane do budowy zabezpieczeń zbocza, jak również ekranów akustycznych, murków itp. Jest to estetyczna alternatywa dla gabionów i murów z kamieni, która nadaje się także do użycia w ogrodzie. Elementy mają 60 cm szerokości i 55 cm wysokości. Ich długość waha się między 2,55 m a 60 cm.


RUZ-Mineralik GmbH dostarcza je w kolorze szarego betonu lub farbuje widoczne powierzchnie na życzenie za pomocą czerwonych, żółtych, brązowych lub czarnych pigmentów. Aby spełnić oczekiwania swoich klientów, RUZ-Mineralik oferuje elementy ścian z różnymi fakturami powierzchni. Na przykład ściany wykonane za pomocą struktury NOEplast "Murus Romanus" przypominają mury z łupanego kamienia, które często widuje się w winnicach. Ściany wykonane za pomocą struktury NOEplast "Granit" przypominają fakturę ręcznie obrobionego granitu. Ściany wykonane za pomocą struktury NOEplast "Berlin" do złudzenia przypominają ścianę klinkierową. Na życzenie klienta RUZ-Mineralik oferuje również wiele innych powierzchni.


NOEplast

Jest to możliwe, ponieważ RUZ-Mineralik wykańcza powierzchnie betonowych elementów za pomocą matryc strukturalnych NOEplast. Są one stworzone przez NOE-Schaltechnik specjalnie w celu wznoszenia ścian betonowych i charakteryzują się łatwością obróbki. Jest przy tym mniej istotne, czy matryca szalunkowa będzie używana przy pracy z prefabrykatami - jak w przypadku RUZ-Mineralik - czy też bezpośrednio na placu budowy. Jedyna różnica polega na tym, że na placu budowy matryca musi być dobrze zamocowana w szalunku, podczas gdy w pracy z prefabrykatami wystarczy ją do niego włożyć. Na koniec beton jest wlewany do szalunku. Kiedy stwardnieje, matryca może być usunięta i uwidacznia się faktura.


Maksymalny serwis

Dla ułatwienia klientom pracy NOE-Schaltechnik oferuje specjalny serwis: na życzenie matryce strukturalne NOEplast są mocowane na płycie nośnej lub na szalunku. Dzięki temu nadanie betonowej powierzchni pożądanego kształtu jest bardzo łatwe. Dużą zaletą NOEplast jest fakt, że może być ono używane do 100 razy. Przed ponownym użyciem matryce strukturalne należy dokładnie oczyścić i pokryć środkiem antyadhezyjnym. NOE-Schaltechnik dysponuje ok. 100 różnymi standardowymi fakturami.


Odzwierciedlają one między innymi powierzchnie surowego betonu, różnej wielkości liści lub wstawionych do szalunku drewnianych belek. A w przypadku, kiedy mimo dużego wyboru wzorów nie jest dostępny ten wymarzony, NOE oferuje możliwość realizacji indywidualnych pomysłów. RUZ-Mineralik GmbH jest również w stanie zaoferować gotowe elementy, których faktura odpowiada dokładnie życzeniom zleceniodawcy. Pomaga w tym doświadczenie z najróżniejszymi powierzchniami NOEplast, które NOE zebrało, pracując przy budowie ekranów akustycznych. RUZ-Mineralik świadomie zdecydowało się na NOE-Schaltechnik. Powodem był fakt, że odpowiadał mu serwis przedsiębiorstwa i jakość NOEplast i że rzeczywiście producent już od 40 lat dostarcza matryce szalunkowe do różnych obiektów na całym świecie, przy czym kładzie duży nacisk na indywidualne doradztwo klienta.

Źródło i zdjęcia: NOE
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy