Strona główna | TechnologieGruntar - hydrauliczne spoiwo drogowe na bazie klinkieru portlandzkiego

Gruntar - hydrauliczne spoiwo drogowe na bazie klinkieru portlandzkiego

Gruntar firmy Lafarge to spoiwo drogowe, które cechuje się wysokim stopniem absorpcji wody, wysoką efektywnością zagęszczania, niskim skurczem oraz odpowiednio dobranym składem umożliwiającym chemiczne wiązanie wody.

Gruntar ma szerokie zastosowanie dzięki dostępności w różnych klasach wytrzymałości. Przeznaczony jest do ulepszania i uszczelniania gruntów, rewitalizacji terenów zdegradowanych, wzmacniania podłoży pod obiekty budowlane, a także do stabilizacji z jednoczesną poprawą nośności i osuszaniem gruntów.

Obniżenie kosztów wykonania stabilizacji, przyspieszenie prac i uniwersalność w zastosowaniach to tylko niektóre z korzyści jakie niesie ze sobą stosowanie spoiwa Gruntar firmy Lafarge.


Źródło i zdjęcie: Lafarge

CZYTAJ WIĘCEJ

Wykonywanie dróg leśnych z zastosowaniem spoiwa Reymix Stabilizacja HSD 22,5EDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej