Strona główna | AktualnościPrzetargi drogowo-mostowe

Przetargi drogowo-mostowe

GDDKiA nie dysponuje wystarczającą ilością pieniędzy, które by pozwoliły na zrealizowanie wszystkich planowanych na rok 2011 inwestycji.
Dlatego GDDKiA może anulować ogłoszone przetargi w tym roku. Z powodu braków środków finansowych wiele z oczekiwanych inwestycji może nie zostać w ogóle rozpoczętych. Wydawałoby się, że w takim razie zupełnie zmieni się rynek zamówień publicznych w budownictwie drogowo-mostowym. Ile w takim razie zostanie rozstrzygniętych zamówień publicznych na dostawy, usługi i wykonanie w branży budownictwa drogowo-mostowego w tym roku? Instytut Inwestycyjno-Przetargowy wraz z Grupą Marketingową TAI przygotowały zestawienia porównawcze. Zebrane informacje pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych, Biuletynu Unijnych Zamówień Publicznych, a także danych pochodzących z Internetu i prasy. Okazuje się, że nawet gdyby GDDKiA anulowała wszystkie ogłoszone przetargi w pierwszym kwartale tego roku to liczba wszystkich zmniejszy się jedynie o 126 zamówień na zadania, co stanowi jedynie nieco ponad 2% ogłoszonych zamówień. W tym roku w sumie ogłoszono 5779 przetargów w branży budownictwa drogowo-mostowego, 5652 to zamówienia opublikowane przez GDDKiA. Najwięcej z nich zostało opublikowanych w województwie mazowieckim – aż  680. Dalsze w kolejności są: wielkopolskie (609 ogłoszeń) i śląskie (588 ogłoszeń).

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 3 (6) 2011

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy most łukowy w Makowie Podhalańskim
Rekordowa liczba wybudowanych mostów w Małopolsce
Przebudowa Mostu Grota - znamy oferentów
Wyłoniono wykonawcę remontu mostu Grota-Roweckiego
Przetarg na obwodnicę Marek ogłoszony
Podpisano umowę z wykonawcą nowego mostu w Białym Dunajcu
Nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA na AOW
NIK o wykonywaniu obowiązków przez GDDKiA
INTERCOR zrealizuje prace naprawcze na moście w Mszanie w ciągu autostrady A1
Nowy most w Kwidzynie udostępniony kierowcom
Nasiąkliwość betonu. Jakie wymagania dla betonów drogowo-mostowych?
Przetargi publiczne: budownictwo powoli odbija się od dna?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej