Strona główna | RealizacjePostępy na budowie mostu w Kamieniu

Postępy na budowie mostu w Kamieniu

W Kamieniu prawie zakończyły się roboty związane z budową filarów i przyczółków nowego mostu na Wiśle. Na plac budowy zwożone są kolejne elementy konstrukcji stalowej, która będzie nasuwana z obu brzegów.

"W zasadzie możemy mówić o finiszu prac żelbetowych na podporach i przyczółkach" - mówi dyrektor d.s. realizacji kontraktów w Firmie "Gotowski", Paweł Pietraszak. "Ostatnie roboty prowadzimy jeszcze na 2 podporach znajdujących się na środku Wisły. Po obu stronach zbudowaliśmy dojazdy do przyczółków. Na razie dostosowaliśmy je do poziomu placu montażowego, skąd nasuwana będzie konstrukcja stalowa. Powstaje ona w kawałkach w Bydgoszczy w naszym Zakładzie Konstrukcji Stalowych. Obecnie wytworzyliśmy już 28 elementów, a pierwsze dziesięć przetransportowaliśmy na plac budowy. 4 części można zobaczyć od strony Kamienia, a kolejne 6 trafiło na lewy brzeg w Solcu. Transport tych części jest dla nas dużym wyzwaniem ze względu na gabaryty. W sumie musimy z Bydgoszczy przywieźć 132 elementy, których długość dochodzi do 22 metrów, wysokość do 3,8 metra, a szerokość do 6 metrów. Pierwszy etap nasuwania konstrukcji stalowej planujemy przeprowadzić na przełomie listopada i grudnia 2013 r."


Budowa ponad kilometrowego mostu pomiędzy miejscowościami Kamień na Lubelszczyźnie i Solcem nad Wisłą na Mazowszu to największa inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Most powstaje w ciągu DW nr 747, która ma stanowić wygodne połączenie pomiędzy Lublinem i Radomiem oraz Kielcami. Zgodnie z umową inwestycja zakończy się do grudnia 2014 roku. Kontrakt jest warty 209 mln zł.


Most w Kamieniu, parametry:
  • długość - 1026,6 metrów
  • szerokość - 19,9 metrów
  • koszt budowy - 209 mln zł
Inwestor:
  • Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
Wykonawca, Konsorcjum:
  • Energopol - Szczecin SA (lider)
  • Firma Gotowski BKiP sp. z o.o. z Bydgoszczy (partner)
Źródło i zdjęcia: Gotowski BKiP sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ

Remont mostu technologią StoCretec
System modułowy do mostów
Sprzęt do budowy mostów
Przyczyny degradacji mostów
Gzymsy mostowe z polimerobetonu
Zastosowanie rusztowań na obiektach mostowych
Nowatorska technologia w budownictwie mostowym
Efektywne projektowanie mostów
W Krakowie powstanie nowy most na Wiśle
Bilfinger Infrastructure wybuduje w Norwegii most typu extradosed
Budowa mostu w Solcu nad Wisłą
Więcej niż zwykły most
Nasiąkliwość betonu. Jakie wymagania dla betonów drogowo-mostowych?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej