Strona główna | RealizacjeBudimex: wmurowanie kamienia węgielnego pod realizację Teal Office i Sepia Office w Łodzi

Budimex: wmurowanie kamienia węgielnego pod realizację Teal Office i Sepia Office w Łodzi

Budowa i rewitalizacja budynków Teal Office i Sepia Office, wchodzących w skład kompleksu Off Piotrkowska Center w Łodzi, oficjalnie się rozpoczęła - 25 maja br. wmurowano kamień węgielny pod ich realizację.

Budynek Sepia Office jest obecnie czyszczony mechaniczne oraz na mokro, wykonywane są prace demontażowe, renowacyjne oraz impregnacje elementów drewnianych. Na budowie nowopowstającego Teal Office trwają obecnie prace związane z wykopami i ich zabezpieczeniem (ścianka berlińska) oraz pierwsze prace związane ze wznoszeniem konstrukcji żelbetowej. Jest to pierwszy etap rewitalizacji zespołu dawnej zabudowy Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa.


Do wyzwań związanych z wykonywaniem prac należą przede wszystkim prace konserwatorskie związane z zabytkowym charakterem budynku Sepia Office. Konieczne jest także utrzymanie w dobrym stanie wykonanej z dość kruchej cegły klinkierowej nawierzchni ulicy Roosevelta. Ponadto w bliskim sąsiedztwie budowy znajduje się czynna przestrzeń miejska - liczne restauracje i ogródki funkcjonujące pomimo wykonywanych w okolicy robót.

Prace rozpoczęły się 14 kwietnia 2017 roku. Ich zakończenie przewidziane jest na czerwiec 2018 roku. Przestrzeń Off Piotrkowska Center okrzyknięta została w roku 2014 przez National Geographic Traveler jednym z siedmiu cudów Polski.

Źródło i zdjęcia: Budimex

CZYTAJ WIĘCEJ

Budimex z wyróżnieniem Odpowiedzialny Pracodawca 2017DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Grubowarstwowe uszczelnienia bitumiczne chroniące konstrukcje betonowe

Ochrona przed przenikającą wodą i wilgocią to jedno z podstawowych zadań, jakie należy do warstw hydroizolacyjnych budynku - od skutecznej hydroizolacji zależy bowiem nie tylko komfort mieszkańców, ale też trwałość całej konstrukcji. Wykorzystywane do wykonania fundamentów bloczki betonowe czy beton to materiały wymagające zabezpieczenia przed niekorzystnym działaniem wody i wilgoci, a więc zastosowania odpowiedniego uszczelnienia. W tym celu stosuje się grubowarstwowe powłoki bitumiczne. Dlaczego i jak należy chronić budowle przed destrukcyjnym wpływem wody? Czytaj więcej