Konkurs Power Concrete 2018

Ocena: 0
5528

Zespół technologów z firmy Schomburg w składzie: Wojciech Korzeń, Rafał Lewandowski, Adrian Szwarocki i Łukasz Waszkiewicz osiągnął najlepszy wynik w Rundzie Kwalifikacyjnej konkursu Power Concrete, która 3 września 2018 r. odbyła się w Krakowie. Obok firmy Schomburg w finale konkursu podczas Dni Betonu w Wiśle zmierzą się zespoły firm: Grupy Ożarów, BT Topbeton, MC-Bauchemie i Dombud.

Przewodniczący jury prof. Jacek Śliwiński bardzo wysoko ocenił kompetencje technologów startujących w Rundzie Kwalifikacyjnej. - Jeżeli Państwo na co dzień tak produkujecie beton, to są to bardzo dobre rekomendacje dla waszych klientów - podsumował prof. Śliwiński.

Konkurs Power Concrete jest organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu od 2010 roku jako wydarzenie towarzyszące konferencji Dni Betonu. Jego celem jest rozpowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu technologii cementu i betonu. To także podkreślenie roli technologa w procesie produkcji betonu, który poprzez doskonałe opanowanie sztuki inżynierskiej polegającej na znajomości procesów fizykochemicznych zachodzących w betonie oraz właściwym i efektywnym doborze składników, może wpływać na jego właściwości.

Konkurs Power Concrete 2018 przebiega dwuetapowo. Każdy z etapów - pierwszy etap - Runda Kwalifikacyjna i drugi etap - Finał Konkursu - polega na rozwiązaniu innego zadania.

Zadanie konkursowe pierwszego etapu polega na wykonaniu betonu o średniej (z 3 pomiarów) wytrzymałości na ściskanie fcm = 53 MPa. Uczestnicy konkursu przygotowują i dostarczają jedną serię trzech próbek sześciennych o boku 150 mm.

Zadanie konkursowe drugiego etapu - Finału Konkursu, do którego przystąpi pięć zespołów wyłonionych w Rundzie Kwalifikacyjnej, polega na wykonaniu betonu z zadaną ilością dostarczonego przez Organizatora cementu o maksymalnej średniej (z 3 pomiarów) wytrzymałości na ściskanie badanej na próbkach sześciennych o boku 150 mm. Beton będzie zawierał zadaną przez Organizatora ilość dostarczonego cementu.

Runda kwalifikacyjna odbyła się 3 września 2018 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie.

Reprezentaci zespołów technologów, którzy zmierzą się w finale konkursu Power Concrete 2018 (na zdjęciu brak przedstawicieli firmy BT Topbeton)

Przystąpiło do niej 19 zespołów technologów reprezentujących firmy: BT Topbeton, CHRYSO Polska, MAPEI Polska, STRUNOBET - Migacz, STACHEMA Polska, EUROBUD Bydgoszcz, SIBET, DOMBUD Warszowice, MC-Bauchemie, BETON-BUD Gorzyce, CEMEX Polska, Grupa OŻARÓW, ATLAS, SCHOMBURG, Konsorcjum DB Beton i Kompania Górnicza, Zespół Instytutu Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej, AG-CEL Laboratorium, CEMEX Infrastruktura oraz LAFARGE Polska.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. Jacek Śliwiński - Politechnika Krakowska (przewodniczący), dr hab. Artur Łagosz - Akademia Górniczo - Hutnicza, dr Zdzisław Kohutek - Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce, dr Grzegorz Bajorek - Politechnika Rzeszowska oraz mgr inż. Wojciech Leja reprezentujący Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej.

Po przeprowadzeniu pomiarów wyłoniono 5 zespołów, które osiągnęły wyniki najbliżej 53 MPa i które przechodzą do finału:

  • 1. SCHOMBURG Polska: Wojciech Korzeń, Rafał Lewandowski, Adrian Szwarocki i Łukasz Waszkiewicz
  • 2. Grupa Ożarów: Artur Paszkowski, Krzysztof Pytel, Kamila Mrozowska i Maciej Nowak
  • 3. BT Topbeton: Mariusz Manikowski, Grzegorz Kolasiński oraz laboranci
  • 4. Mc-Bauchemie: Paweł Jędrzejak, Paweł Pindel, Kamil Ślusarczyk
  • 5. Dombud: Iwona Pawlas, Robert Marynowski, Magdalena Mańka

Przewodniczący jury prof. Jacek Śliwiński bardzo wysoko ocenił kompetencje technologów startujących w Rundzie Kwalifikacyjnej. - Aż 13 z 19 zespołów osiągnęło średnie wytrzymałości mieszczące się w przedziale 53MPa + 2 lub - 2Mpa. "Jeżeli Państwo na co dzień tak produkujecie beton, to są to bardzo dobre rekomendacje dla waszych klientów" - podsumował prof. Śliwiński.

Adrian Świtalski z firmy EUROBUD Bydgoszcz po raz trzeci brał udział w konkursie Power Concrete. Za pierwszym razem doszedł do finału, a obecnie znalazł się tuż za szerokim podium - na 6 miejscu. - Konkurs daje doświadczenie, poznanie nowych ludzi. To bardzo ważne wydarzenie dla betoniarzy w Polsce. To wyróżnienie i prestiż znaleźć się w grupie najlepszych technologów w Polsce - mówił Adrian Świtalski.

Finał konkursu, który jest jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji Dni Betonu, zostanie rozegrany 8 października na oczach uczestników konferencji w Wiśle. Finaliści będą musieli wykonać beton o jak największej wytrzymałości na ściskanie przy określonej ilości cementu. Próbki betonu, które będą zgniatane podczas finału w Wiśle, zostaną przygotowane przez finalistów 10 września 2018 r. w Krakowie.

Źródło i zdjęcia: SPC

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy