Polbruk mocną marką na rynku kostki brukowej w Polsce

Ocena: 0
1802
Polbruk jest zdecydowanie najlepiej rozpoznawaną marką kostki brukowej w Polsce. Aż 91% wszystkich osób, mających styczność z branżą, zna firmę i jej produkty - pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez niezależną firmę badawczą Millward Brown.
Na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm produkujących betonową kostkę brukową. Jednak główne udziały w rynku podzielone są pomiędzy kilka przedsiębiorstw. O tym, z jakiej oferty skorzysta klient, decyduje przede wszystkim cena produktu i marka (jakość, wygląd produktów, producent) oraz m.in. rekomendacje sprzedawców i brukarzy.

"Polbruk to najsilniejsza marka na rynku, pod względem spełniania potrzeb klientów. Firmowe produkty są najczęściej używane spośród wszystkich innych dostępnych na rynku - miało z nimi do czynienia ponad 70% badanych, wśród których znaleźli się klienci, architekci, brukarze oraz pracownicy sklepów i hurtowni. Co ważne, prawie 90% spośród tych osób jest zadowolona z jakości kostki brukowej Polbruk. W efekcie nasza firma ma najbardziej usatysfakcjonowanych użytkowników i jest marką najczęściej polecaną innym osobom. Użycie produktów marki Polbruk w przyszłości także deklaruje najwięcej użytkowników" - tłumaczy Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A.

Wyniki potwierdzają, że głównym czynnikiem skłaniającym do zakupu elementów Polbruk jest ich dobra jakość w stosunku do korzystnej ceny. Istotne są też duża różnorodność i ciekawe wzornictwo oferowanych produktów.

Rezultaty wywiadów jakościowych i ilościowych przeprowadzonych przez Millward Brown dowodzą, że Polbruk jest wiodącym producentem elementów nawierzchniowych w kraju. Po prawie 25 latach działalności Polbruk stanowi synonim całej kategorii produktów i jest TOP OF MIND wśród marek kostki brukowej.

W portfolio firmy Polbruk dostępne są kostki przemysłowe i szlachetne, szczególnie chętnie wykorzystywane do aranżacji ogrodów oraz reprezentacyjnych miejsc. Wśród nich można wyróżnić produkty o wielu kształtach, kolorach, fakturach i zastosowaniach (gładkie, płukane, postarzane i nieregularne), jak i elementy z fazą lub bez fazy (czyli ukośnie ściętą, bądź zaokrągloną górną krawędzią). Ponadto firma oferuje produkty zupełnie niestandardowe, jak np. te z serii TOP Polbruk (Lira, Aura, Linea). Portfolio ubogacają murki, obrzeża i palisady (linia Architektura oraz Technika firmy Polbruk), a także wielkoformatowe płyty betonowe i wielofunkcyjne kostki ażurowe.

Badanie dotyczące siły producentów (marek) kostki brukowej w Polsce zostało wykonane na zlecenie firmy Polbruk. Na jego potrzeby, w okresie od marca do maja 2016, zrealizowano ponad 600 wywiadów z klientami, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy kupili kostkę brukową i osobami, które w swojej pracy używają tego produktu: architektami, brukarzami i pracownikami sklepów, hurtowni.

Źródło i zdjęcie: Polbruk
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy