Nowa oczyszczalnia w Warszawie

Ocena: 0
4715

Do końca grudnia 2010 zaplanowana jest realizacja w północno-wschodniej Warszawie oczyszczalni ścieków Czajka, której wydajność będzie wynosiła ok. 450 tys. m3 na dobę.

Będzie to również największa oczyszczalnia ścieków w Polsce. Inżynierowie firmy Warbud oraz Peri Polska zaplanowali i zaprojektowali ekonomiczną koncepcję rozwiązań w zakresie techniki deskowań i rusztowań, mając na celu uzyskanie wysokiej jakości powierzchni betonu oraz szybką realizację przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa prowadzonych robót.

Budowa Czajka z jej gabarytami oraz wymaganą jakością jest ogromnym inżynierskim wyzwaniem dla kadry technicznej firmy Warbud. Na 600 tys. m2, co odpowiada powierzchni 80 stadionów, powstaje 120 obiektów inżynierskich. Peri Polska jako kompleksowy dostawca techniki deskowań i rusztowań stanął przed nielada wyzwaniem, zadanie polegało na dostarczeniu w systemie „just in time” ogromnych ilości materiału, który niezbędny był do wykonania ok. 50 tys. m2 ścian prostych, oraz 30 tys. m2 ścian łukowych.


Źródło: Budownictwo Monolityczne 1/2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy