Strona główna | AktualnościBudowa Galerii Słonecznej w Radomiu

Budowa Galerii Słonecznej w Radomiu


Do marca 2011 r. będą trwały prace budowlane przy realizacji Galerii Słonecznej wykonywanej przez firmę Porr Polska S.A.

Galeria zlokalizowana jest w centrum Radomia u zbiegu ul. Chrobrego oraz Struga. Inwestorem jest Poland Business Park XI Sp. z o.o., z którą fi rma Porr współpracowała już przy budowie budynku biurowego Grzybowska Park w Warszawie. Projekt został wykonany przez biuro architektoniczne APA Wojciechowski przy współpracy z Biurem Architektonicznym Altoon & Portet. Dwupoziomowe centrum handlowe o powierzchni całkowitej wynoszącej 104 tys. m2 jest największym tego typu obiektem w Radomiu. Na powierzchni najmu liczącej ok. 42 tys. m2 znajdować się będzie 170 sklepów, kawiarnie oraz część restauracyjna. Galeria Słoneczna będzie dysponowała 1200 miejscami parkingowymi. Na jej terenie powstanie nowoczesny multiplex – Multikino z sześcioma salami kinowymi. Galeria stanowi dominującą część Centrum Słonecznego, na terenie którego wybudowany zostanie w kolejnym etapie inwestycji duży Aquapark oraz osiedle mieszkaniowe.


Źródło: Budownictwo Monolityczne 1/2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Realizacja Galerii Sudeckiej - pozwolenie na budowę
Prace na budowie Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu
Budowa Fabryki Broni wkrótce zostanie zakończonaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej